Tesna povezava pljuč in debelega črevesja za zdravo življenje.
Odkrijte skrivnosti za boljše zdravje in energijo.
Pljuča in debelo črevo niso le vitalni organi v našem telesu, ampak so tudi tesno povezana. Delujeta kot parni organi, ki sta neposredno povezana in opravljata podobne funkcije, predvsem pri uravnavanju energije in prenosu hranljivih snovi.
Ključna povezava med njima je mikrobiota.
Zdravje mikrobiote v debelem črevesju lahko močno vpliva na stanje mikrobiote v pljučih in obratno, kar kaže na medsebojno odvisnost teh dveh organov.
Pomembno je poudariti, da približno 70% našega imunskega sistema leži v črevesju. To pomeni, da je optimalno delovanje črevesne mikrobiote ključno za splošno zdravje telesa. Če je naš imunski sistem v črevesju oslabljen, se to lahko odrazi na različnih delih našega telesa, vključno s pljuči.
Zato je skrb za črevesno mikrobioto in splošni prebavni sistem nujna za ohranjanje našega zdravja.
Čustva imajo prav tako pomemben vpliv na naše zdravje, pri čemer je žalost ključno čustvo, povezano s pljuči.
Neobdelana čustva iz preteklosti, kot so občutki nesprejetosti, globoka žalost ali depresija, lahko povzročijo energetske blokade, ki vplivajo na naše pljuča. Pljuč
Znaki, ki kažejo na težave s pljuči, so lahko vidni na koži, kot so dermatitis, suha koža in bele pikice.
Zanimivo je, da so ljudje z ‘pljučnim’ tipom telesa pogosto vitki in drobni, z suhimi lasmi, porcelanasto belo kožo, suhim nosom in nagnjenostjo k kroničnim prehladom, hitrim prehladom, gripi, alergijam in slabemu pulzu.
Pljuča imajo ključno vlogo pri uravnavanju imunskega sistema, povezana so s kožo in dihalnim sistemom ter nadzorujejo življenjsko energijo. Skrbijo tudi za povezanost med telesom in umom, kar je bistveno za našo psihično stabilnost.
Čas med 3. in 5. uro zjutraj je povezan s pljuči, medtem ko je čas med 5. in 7. uro zjutraj povezan z debelim črevesjem.
Če se v tem času zbujate in ste nemirni, to lahko kaže na neravnovesje v enem ali obeh teh organih.
Za krepitev obeh organov je ključnega pomena pravilna prehrana in uporaba ustreznih probiotikov.
MULTI EM FERMENT:
Multi EM ferment® je večstopenjsko fermentirani napitek z 31 različnimi sevi dobrodejnih bakterij (EM) in z 31 različnimi rastlinskimi metaboliti, ki poskrbi za zdravo ravnovesje mikrobioma.
Sliši se zapleteno, saj gre za zelo napredno tehnologijo priprave tega eliksirja, a bistvo je pravzaprav enostavno – Multi EM ferment® vsebuje skrbno izbrane seve 31 efektivnih mikroorganizmov – EM, ki posnemajo naravna razmerja mlečno kislinskih bakterij v zdravem črevesnem mikrobiomu.
Bakterijski sevi v napitku so živi, kar jim omogoča visoko aktivnost in sposobnost ponaselitve opustošenega črevesnega mikrobioma.
31 sestavin rastlinskega izvora v izdelku je razdrobljenih v tako majhne delce, da jih telo enostavno in v optimalni meri absorbira. Proces večstopenjske fermentacije namreč posnema naravni proces človeške prebave in tako se učinkovine iz rastlin razgradijo v metabolite, ki predstavljajo dragocena in predvsem biodostopna hranila za celice, kot so: antioksidanti, encimski delci, minerali, vitamini, (L+) desnosučna mlečna kislina, prebiotiki in bioflavonoidi.
S priporočenim dnevnim odmerkom Multi EM fermenta® (20 ml) telesu zagotovimo 20 milijard skrbno izbranih 31 dobrodejnih sevov bakterij (EM) na dan.
EFI Boulardi
Za zaščito črevesne bakterijske flore med zdravljenjem z antibiotiki,
– pri disbiozi, povezani z večkratnim odvajanjem, v primeru cepljenja, v primeru kandide, v primeru preobčutljivosti na živila, zlasti laktoze, v primeru potovanj v države s tropskim podnebjem ali z nizko higiensko ravnjo.
Izdelek je brez laktoze, brez glutena, brez barvil, primeren za vegetarijance, vegane, obolele za celiakijo ter nosečnice in starejše, po potrebi se lahko kapsulo tudi odpre.
AxiBoulardi je izdelan s sevom dokumentirane stabilnosti. To omogoča, da se uporablja kadar koli, pred ali po jedi. Učinkovitost proizvoda zagotavlja stabilnost uporabljenih surovin, ne glede na čas dneva, ko se vzamejo.
EFI ACIDOPHILUS
Prehransko dopolnilo z živimi mlečnokislinskimi bakterijami L. lactis, L. casei, L. acidophilus, B. bifidum. 3 milijarde živih mlečnokislinskih bakterij v vsaki kapsuli.
Vsi probiotiki na voljo v trgovini AVENA.
IZOGIBAJTE SE:
Izogibanje mlečnim izdelkom, sladkorju, hladno procesirani hrani in živilom živalskega izvora, vključno z glutenom, je priporočljivo, saj lahko ti izdelki povzročajo prekomerno tvorbo sluzi v telesu.
Namesto tega je priporočljiva polnovredna rastlinska prehrana, bogata z vlakninami, ki hranijo ‘prave’ bakterije v našem črevesju.
Barva, povezana s pljuči, je bela, zato je priporočljivo uživati živila, kot so proso, sezam, jabolka, hruške, tofu, tople juhe, enolončnice z zelenjavo, topli sokovi, kompoti, želeji, repa, hren, lipov čaj, špinača, cvetača, korenje, sladki krompir, kaki, breskve, cikorija in riž.
Ta živila pomagajo očistiti telo sluzi in so hkrati koristna za pljuča.
Pljuča imajo rada kislo, pikantno in ostro hrano, ki pomaga ohranjati jasnost in pretočnost pljuč. Zdrava pljuča in črevesje so ključna za močan imunski sistem in psihološko stabilnost.
Ko je naša koža čista in lepa, ko se počutimo psihično močni in optimistični, to kaže na dobro zdravje naših pljuč in črevesja.
Pljuča niso le organi, ki zagotavljajo kisik; so tudi most med našim telesom in dušo. Skrb za pljuča in debelo črevo pomeni skrb za celoten spekter našega zdravja, od fizičnega do emocionalnega.
Naj bo prehod v hladnejše mesece topel in ljubeč, s poudarkom na skrbi za naša pljuča in debelo črevo.
Nedavni komentarji